BLOGGER

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?

Kırıp dökmeye gerek bırakmadan tuvalet tıkanıklığını giderme işlemlerinin ilk düşünüşte mümkün olmadığını düşünseniz dahi artık alanında son derece uzman ekipmanlar ile en iyi ve en sorunsuz şekilde yapılabilmektedir.

TUVALET TIKANIKLIĞININ NEDENLERİ

Tuvalet tıkanıklıkları genel olarak;

- Tuvalete atılan tuvalet kâğıtları

- Kadın pedleri ve benzeri yabancı cisimler

- Tuvalet giderlerinde 90 derece keskin dirsek kullanılması

- Tuvalet giderlerinde eğimsizlik gibi temel sebeplerden kaynaklanmaktadır.

Eski dönemlerde hiçbir şekilde tuvalet kâğıtları tıkanmaya neden olmuyordu. Bunun nedeni o dönemlerde üretilen tuvalet kâğıtlarının suda erimeye çok daha uygun olmasıydı. Ancak artık tuvalet kâğıtları aynı tarzda üretilmemekte.

Geliştirilen ve kimyası tamamen değiştirilen tuvalet kâğıtları artık he daha pamuksu bir yapı da hem de çok daha kalın olarak üretilmekte. Bu nedenle de artık tuvalet kâğıtları suda oldukça uzun sürelerden önce erimemektedir. Suda erimeyen tuvalet kâğıtları yavaş yavaş belirli bir bölgede birikmektedir. Zaman içerisinde bu birikmenin devam etmesi nedeni ile ciddi tıkanıklık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Ancak artık söz konusu tıkanıklılar eski usulden oldukça farklı olarak kırıp dökmeye gerek kalmadan giderilebilmektedir. Birçok kişinin nasıl olduğu konusunda hiçbir fikri olmadığı için inanmakta zorluk çektiği bu yöntem aslında çok kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Sorunlarınızın çözülmesi ve tüm bu sorunların mümkün olduğunca erken giderilmesi için tercih edeceğiniz yöntem oldukça önemlidir. Bu tamamen sizin tercihinize bağlı olarak dilerseniz çok zorlu bir süreç dilerseniz ise çok kolay ve güvenilir bir süreç olabilmektedir.

TUVALET TIKANIKLIĞI NASIL GİDERİLİR?

Tesisat ve tesisat borularında yapılan görüntüleme işlemlerinin sonrasında ortaya çıkan tıkanmanın noktasal tespiti kolaylıkla sağlanabilir. Bu yöntem ile de sadece tespiti sağlanan bölgede yapılacak işlemlerin olabildiğince uzun süre kalıcılığının sağlanabilmesi için tüm detayların oldukça dikkatli bir şekilde düşünülmesi gerekmektedir. Tüm işlemlerin yapılması için doğru tercihlerin yapılması oldukça önemlidir. Artık tüm tuvalet tıkanıklıklarınız ile ilgili güvenle başvurabileceğiniz, sorunsuz hizmet anlayışı ile çalışan alanında uzman firmalardan destek alabilirsiniz.

Yurtdışından tamamen bu işlemleri yapabilmek adına getirtilen cihazların sayesinde artık gider borularınızda kırma ya da parçalama işlemi yapılmasına gerek kalmadan tıkanıklığın tespit edilmesi artık mümkündür. En doğru ve en güvenilir şekilde tuvalet giderlerine uzmanlar aracılığı ile gönderilen kameralar sayesinde tüm giderler büyük bir titizlik ile kontrol edilmektedir.

Söz konusu bölge cihazlar yardımı ile tespit edildikten sonra tıkalı bölgenin onarılmasının yapılabilmesi için cihazların uçlarında yer alan ucu kanca şeklinde olan kalın hortumlar borunun içerisinde döndürülmeye başlar. Dönen bu kancalar yardımı ile de tıkalı bölgedeki yabancı maddeler tamamen parçalanarak kanalizasyona aktarılır. Yapılan hiçbir işlem için evinizin, binanızın ya da iş yerinizin hiçbir yerinde etrafa ve gider borularına zarar verilmemektedir. Bu sebeple tuvalet tıkanıklığınız için makine yardımı almanız kullanılan en kalıcı ve sağlıklı yöntemlerin başında gelmektedir.

TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinde tercih edilen klasik yöntemler ve bazı kimyasal maddeleri tıkanıklığı açması için kullanılmasına rağmen daha da çok tıkanıklığa neden olması ihtimali bilgiliniz dâhilindedir. Piyasa da her biri birbirinden farklı fiyat ve kalitede satılar ürünler en iyi ihtimal ile sadece geçici olarak çözüm sağlayabilmektedirler. Asla tıkanıklığın tamamen giderilmesinde bir rolleri yoktur. Bu sebeple temizlediğinizi sandığınız tıkanıklıklar zaman içerisinde hem size hem de çevrenize maddi olarak da zarar verebilmektedir.

Yani tuvalet tıkanıklığı açma işlemini yaptırmadığınız takdirde ilerleyen ve büyüyen sorun sizler için çok daha yüksek miktarda hasarlara yol açabilmektedir. Tuvalet tıkanıklıkları nedeni ile yaşanılan ani su baskınları bunlardan sadece biridir. Ayrıca su baskınlarının yanı sıra su kaçakları da meydana gelmeye başlayabilir. Meydana gelebilecek bu su sızıntıları ise sizlere yüksek su fatura bedelleri olarak geri dönebilirler. Tuvalet tıkanıklıkları ile karşılaştığınızda tuvaletinizi uzun süre kullanmamanız nedeni ile ciddi bir rutubet ve nem artışı gözlenmektedir. Zemine hiçbir müdahale yapılmadan gerçekleştirilen tuvalet tıkanıklıkları açma, basınçlı su kullanılarak özel kanal açma makineleri ile yapılmaktadır. Kulaktan dolma bilgiler ve bilinçsizce çalışan ustalar ile daha fazla sorun yaşamaktansa olayın ilk başında profesyonel olarak bir yardım almanız sizler için en az maliyetli ve en doğru çözüm şekli olacaktır.

Evinizin tuvaletinde ortaya çıkan bir tıkanıklığı öncesinde kamera yardımı ile gözlemleyen daha sonrasında da son teknoloji robot makineler yardımı ile açan ekipler sizler için en iyi çözüm yollarını üretmek için hizmet vermektedir. Tuvalet tıkanıklıklarının diğer sebepleri ise tuvaletlere dökülen temizlik kovası gibi atık sular, farkında olmadan kaçırılan bez parçaları ve saç telleri de olabilmektedir. Tuvaletlerde ortaya çıkan tıkanıklıkların önlemi tarafınızca alınmadığı sürece evinizi hoş olmayan kokulardan arındırmanız da mümkün olamayacaktır. Ayrıca bu durumun en kötü sonuçlarından biri de pis su taşkınlıkları yaşayabilme riskinizdir. Bu durum sizin, ailenizin ve yakın çevrenizin sağlığını tehdit eden oldukça ciddi bir durumdur. Bu durumlar gerçekten acil olarak görülen durumlardır. Böyle bir risk taşıyor ise tıkanıklığınız hemen acil olarak giderilmeli ve ortam en kısa süre zarfında hijyenik hale getirilmelidir.

Özellikle evde çocuk ya da yaşlı yaşayan aile bireyleri var ise durum tahmin edildiğinden de ciddi bir hal almaktadır. Çünkü yaşlılar ve çocukların bünyeleri oldukça zayıf ve hastalık kapma riskleri oldukça yüksektir. Tehlikeli olarak nitelendirilen hastalıkların birçoğu tuvaletten taşacak pis su ile bulaşabilir. Bu nedenle önleminizi biran önce almanız gerekmektedir.